Сьогодні - 40 років "кубику Рубіка". ФОТО

40 років тому угорський скульптор та винахідник Ерньо Рубік винайшов одну із найпопулярніших інтелектуальних ігор – кубик Рубіка.

Традиційний кубик має 6 граней 3х3, кожна з яких має свій колір, нагадує 5 канал.

Всього у світі продано більше 350 мільйонів екземплярів іграшки. Любителі головоломки регулярно влаштовують змагання зі спідкубінгу – на швидкість складання кубика Рубіка.

Нинішній світовий рекорд для складання кубика Рубіка 3×3×3 був встановлений Матсом Валком із Нідерландів у березні 2013 року. Йому вдалося повністю скласти головоломку за 5,55 секунд.

На честь річниці популярної іграшки її винахідник зустрівся сьогодні із головою Європейської Комісії Жозе Мануелум Баррозу.

 

Баррозу подарував Ерньо Рубіку святковий торт у формі кубика, який одразу розрізали і з‘їли.

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.