Горбачов вважає окупацію наслідком "авантюрного розпуску Союзу"

Перший та останній президент СРСР Михайло Горбачов вважає ситуацію в Криму наслідком "авантюрного розпуску Союзу".

Про це йдеться в його листі на ім'я колишнього головного редактора "Независимой газети " Віталія Третьякова, передає Інтерфакс-Україна.

У ньому екс-глава СРСР, торкаючись першопричин нинішніх подій, заявив: "Бачу її в зриві перебудови, в бездумному, авантюристичному "розпуску Союзу".

Горбачов наголосив, що "боровся за збереження єдиної держави всіма доступними політичними засобами".

"І до, і після змови керівників Російської Федерації, України і Білорусії в Біловезькій Пущі я попереджав про небезпеки руйнівних дій тодішнього російського керівництва", - зазначив екс-президент і додав: "На жаль, до моїх попереджень не дослухалися".

"Верховна Рада Російської Федерації під оплески схвалила руйнування Союзу, ні словом не згадавши про Крим і Севастополь. До речі, ту ж позицію зайняли в ті фатальні для країни дні Ви і багато авторів "Независимой газети", яку Ви тоді редагували", - сказав Горбачов.

За його словами, "коли стало ясно, що події набувають все більш небезпечних обертів, звернувся до президентів Путіна та Обами, до інших світових лідерів із закликом використовувати свої можливості і авторитет, щоб допомогти українцям знайти вихід з глухого кута".

"На жаль, цього не було зроблено", - констатував Горбачов.

Він вважає, що "головне - зупинити небезпечну ескалацію, знайти рішення, яке буде підтримано громадянами України, Росії, застереже від нової холодної війни".

Про останній рік існування СРСР дивіться на ІП:

Січень 1991. Радянські війська і 15 загиблих у Вільнюсі. ВІДЕО

Лютий 1991. Страйк шахтарів Донбасу. Як це було

Березень 1991. Референдум про збереження СРСР. Спогади доньки Єльцина

Серпень 1991. Путч у Москві - ГКЧП. Як реагувала Україна

Проголошення ВР незалежності України. 24 серпня 1991 року

1 грудня 1991. Всенародний референдум за незалежність

8 грудня. Ліквідація СРСР Кравчуком у Біловезькій пущі. ВІДЕО

25 грудня 1991. Горбачов оголошує про кінець Союзу. ВІДЕО

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.