Горбачов вважає окупацію наслідком "авантюрного розпуску Союзу"

Перший та останній президент СРСР Михайло Горбачов вважає ситуацію в Криму наслідком "авантюрного розпуску Союзу".

Про це йдеться в його листі на ім'я колишнього головного редактора "Независимой газети " Віталія Третьякова, передає Інтерфакс-Україна.

У ньому екс-глава СРСР, торкаючись першопричин нинішніх подій, заявив: "Бачу її в зриві перебудови, в бездумному, авантюристичному "розпуску Союзу".

Горбачов наголосив, що "боровся за збереження єдиної держави всіма доступними політичними засобами".

"І до, і після змови керівників Російської Федерації, України і Білорусії в Біловезькій Пущі я попереджав про небезпеки руйнівних дій тодішнього російського керівництва", - зазначив екс-президент і додав: "На жаль, до моїх попереджень не дослухалися".

"Верховна Рада Російської Федерації під оплески схвалила руйнування Союзу, ні словом не згадавши про Крим і Севастополь. До речі, ту ж позицію зайняли в ті фатальні для країни дні Ви і багато авторів "Независимой газети", яку Ви тоді редагували", - сказав Горбачов.

За його словами, "коли стало ясно, що події набувають все більш небезпечних обертів, звернувся до президентів Путіна та Обами, до інших світових лідерів із закликом використовувати свої можливості і авторитет, щоб допомогти українцям знайти вихід з глухого кута".

"На жаль, цього не було зроблено", - констатував Горбачов.

Він вважає, що "головне - зупинити небезпечну ескалацію, знайти рішення, яке буде підтримано громадянами України, Росії, застереже від нової холодної війни".

Про останній рік існування СРСР дивіться на ІП:

Січень 1991. Радянські війська і 15 загиблих у Вільнюсі. ВІДЕО

Лютий 1991. Страйк шахтарів Донбасу. Як це було

Березень 1991. Референдум про збереження СРСР. Спогади доньки Єльцина

Серпень 1991. Путч у Москві - ГКЧП. Як реагувала Україна

Проголошення ВР незалежності України. 24 серпня 1991 року

1 грудня 1991. Всенародний референдум за незалежність

8 грудня. Ліквідація СРСР Кравчуком у Біловезькій пущі. ВІДЕО

25 грудня 1991. Горбачов оголошує про кінець Союзу. ВІДЕО

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.