На Полтавщині пошкодили три пам'ятники Леніну. ФОТО

У Полтавській області за вихідні постраждали три пам'ятники Володимиру Леніну.

Про це повідомляє УП.

За даними Полтавського обласного УМВС, у неділю в місті Лохвиця по вулиці Перемоги, на постаменті трьохметрового пам’ятника Леніну невідомі написали фарбою "Кат".

 Фото з poltava.pl.ua, Антон Лен 


У місті Пирятин пам'ятнику Леніну відбили ніс. Про це повідомляє Facebook-група "Вечірній Пирятин".У цей же день постраждало погруддя у селі Сенчі Лохвицького району - невідомі повалили його верхню частину погруддя та голову. Пам’ятник висотою 2,5 м, встановлений на постаменті висотою 2,5 м і складається з чотирьох пустотілих залізобетонних частин.

"У вождя світового пролетаріату відбито носа, а поряд лежить записка із таким змістом: "З любов’ю до пирятинців! Святий Валентин". Власник магазину "Фортуна", який працює поблизу залізничної станції, повідомив, що відбитого носа у Леніна побачив ще в суботу, 15.02.2014 р. близько 08:00", - йдеться в пості групи.

Фото Альона Бачуріна
Фото Альона Бачуріна 
 Фото Альона Бачуріна 

Як відомо, після подій 8 грудня у Києві в Україні пошкодили або спробували пошкодити не менше 19 пам’ятників Володимиру Леніну.

Гітлер, Сталін і Україна: безжальні стратегії

Шокований наступом нацистів, Сталін був готовий запропонувати Гітлеру мир: Вячеслав Молотов під час зустрічі з болгарським послом звернувся до нього з проханням передати в Берлін пропозицію припинити бойові дії. Натомість Сталін був готовий віддати нацистам Україну і Білорусь.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".