Янукович попросив Крим святкувати 60-річчя приєднання до України

Президент Віктор Янукович доручив уряду Криму невідкладно затвердити план святкування 60-ї річниці входження Кримської області до складу України.

Відповідний указ оприлюднений на його сайті.

Янукович доручив передбачити проведення у Криму урочистостей з цієї нагоди, організацію тематичних заходів для учнів та військових, активізацію наукової та творчої роботи на цю тему.

Також президент просить викарбувати ювілейну монету.

Відомству Леоніда Кожари доручено провести відповідні заходи у дипломатичних установах України по світу, а Держтелерадіо забезпечити висвітлення урочистостей.

Як відомо, 19 лютого 1954 року президія Верховної Ради СРСР, "ураховуючи спільність економіки, територіальну близькість, тісні господарські й культурні зв’язки між Кримом та Україною", позицію урядів РРФСР та УРСР, прийняла указ "Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР".

Дивіться також: "Подарунок Хрущова. Як Україна відбудовувала Крим"

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.