В Одесі відкрили доступ до першого пам'ятника Леніну. ФОТО

Працівники одеської корабельні "Україна" перенесли на нове місце і зробили доступним для публіки раритетний пам'ятник Володимиру Леніну, оригінал якого було створено у 1924 році, за кілька місяців після смерті вождя більшовиків.

Про це повідомляє Думская.net.

Статуя тепер прикрашає головний вхід адміністративного корпусу корабельні. Поруч із Леніним розбили клумби. Перенесення пов'язане з будівництвом зернового терміналу.

Ленін помер у січні 1924 року, а пам'ятник встановили вже в травні. Цей монумент - перший у світі посмертний пам'ятник "вождю пролетаріата", стверджує видання.

Створили цю конструктивістську споруду не професійні скульптори, а робітники судноремонтного заводу. Автор монумента - майстер-ливарник Федотов.

 Фото: dumskaya.net

Монумент складається з бронзового бюсту Володимира Леніна, який стоїть на земній кулі і розриває кайдани імперіалізму.

За чотири "ноги" (символічні заводські труби), на яких височіє глобус із Леніним, одесити прозвали пам'ятник "павуком".

Таблиця про відновлення пам'ятника (1970 рік)

У Другу світову війну пам'ятник знищили. У 1970-му році, до 100-річчя з дня народження Леніна, його відтворили на колишньому місці.

Як відомо, за останні два місяці на Одещині зруйновано три пам'ятники Леніну.

Володимир Ульянов (Ленін) - ключова фігура у партії більшовиків (відлам Російської соціал-демократичної робітничої партії), керівник державного перевороту в Російській республіці в жовтні 1917 року), перший голова уряду більшовицької Росії, ідеолог створення СРСР.

Дивіться також:

Історія пам'ятника Леніну в Києві. ФОТО

У Бухаресті відновили пам'ятник Леніну. У вигляді гідри. ФОТО

Польського мобільного оператора змусили прибрати рекламу з Леніним. ВІДЕО

У Донецьку під час реставрації спотворили Леніна. ФОТО

Походження Леніна: калмики, чуваші, євреї, шведи...

"Могила Леніна - колиска людства". Вождя ховали 6 років

"Товарищи в гробу". Некрологи на Леніна та інших комуністів. ФОТО

Ленін про Україну. Текст Миколи Скрипника 1924 року

Інші матеріали за темою "Ленін"

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.