Ветерани "Солідарності" висловили підтримку Майдану. ВІДЕО

Aктивісти польської "Солідарності" [опозиційний рух в соціалістичній Польщі 1980-91 років - ІП] висловили свою підтримку "вільній і самостійній України" у спільному ролику польських кінематографістів і української ініціативи Babylon'13.

"Ми з вами, щоб переказати, що боротьба за свободу - нелегка справа, - кажуть ветерани "Солідарності". - Ваш опір повинен протривати певний час, щоб спричинити якісну зміну, щоб ваша свобода визріла в боротьбі".

Створення громадянських структур Євромайдану нагадує створення профспілкового руху "Солідарність" у 1980 році, - зазначають поляки.

Найголовніше під час боротьби - не залишати соратників на самоті з режимом, наголошують ветерани. Ідеться про те, щоб спільно захищати кожного переслідуваного режимом.

"Свобода не дається задарма, - ідеться у зверненні. - Тримайтеся, ми з вами".

В кінці ролику поляки показують логотип руху "Солідарність" у синьо-жовтих кольорах.

"Друзі, разом нас багато, нас не подолати! - виголошують активісти українською мовою. - Україна - це Ви, це український народ! Хай живе самостійна Україна! Ми Вас підтримуємо!"

Дивіться також:

Не паліть урядові будинки, а створюйте свій уряд!

"Я захоплений польськими звитяжцями..." Текст Стуса

У Польщі засудили міліціонерів, які били людей 25 років тому

Поляки і надзвичайний стан 1981-го. ФОТО

Як посадити поруч владу і опозицію. Польський досвід

Всі матеріали за темою "Солідарність"

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.