Спецпроект

Маєток Енгельгардта відреставрують за 17 млн. гривень

Це наймасштабніша реконструкція будівлі за останні сто років.

Про це пишуть podrobnosti.ua.

У селі Будище на Черкащині взялися реставрувати маєток пана Енгельгарда, де свою юність провів Кобзар. У 16 років Тарас Шевченко потрапив у козачки до поміщика. У маєтку він не тільки прислужував, тут він учився малювати. Відтоді ця історична місцина сильно змінилася. Зараз реставратори намагаються повернути садибі первозданний вигляд.

Маєток має відкритися до дня народження Шевченка, тому реставрувальним бригадам доводиться працювати у кілька змін. Під час революції садиба майже повністю згоріла, її відновили на початку 20-х, у сімдесятих відкрили сільську школу. Від автентичного будинку тут залишилися лише стіни та фундамент. Головне завдання будівельників - відновити пам'ятку у початковому вигляді. На роботи з держбюджету виділили 17 мільйонів гривень. 9 березня 2014  у садибі планують урочисто відкрити музей Кобзаря.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.