Спецпроект

У Донецьку показують 50 одиниць залізничної ретротехніки. ФОТО

Музей історії Донецької залізниці відкрили для відвідувачів після реконструкції.

Про це пише ostro.org.

Музей розташований на залізничному вокзалі Донецька, у приміщенні колишнього паровозного депо станції Юзово. Навіть його будівля, побудована 1872 року -  пам'ятка історії залізничного будівництва.

 

Музейні експонати відображають розвиток Донецької магістралі від кінця ХІХ ст.  Це формений одяг, нагороди, службові годинники, ліхтарі, інструменти, колекції документівї та багато іншого.

 

 

На оглядовому майданчику розташовано раритетну залізничну техніку: вагони, паровози, електровози. Усього в музеї майже 10 000 експонатів. Серед них - більше 50 одиниць залізничної ретротехніки.

 
 

Після реконструкції музей став більш зручним для відвідувачів. Було збільшено оглядовий майданчик, в будівлі транзитного вокзалу відкрили ще один зал, присвячений сучасній  Донецькії залізниці. Вхід до музею - вільний.

Теми

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.