Спецпроект

Прикарпатські регіонали нарешті передали гроші на музей Шевченка

Івано-Франківська обласна організація Партії регіонів передала 15 тисяч гривень на створення музею народної шани Тараса Шевченка в Івано-Франківську.

Про це пише ukrinform.ua.

Про це на прес-конференції повідомив керівник обласної організації ПР та голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов. 

"15 тисяч гривень зібрала і передала обласна організація Партії регіонів на створення музею Шевченка в Івано-Франківську. Це добровільні внески наших партійців, які відгукнулись на пропозицію "Просвіти"" - зазначив Чуднов і закликав усіх підтримати ініціативу просвітян щодо створення музею Кобзаря до його 200-ліття.

Як повідомлялося раніше, прикарпатьські регіонали вже збирали гроші на цей Музей. Проте зібрані 24 тисячі грнивень  в останній момент відділи  члену "Партії Регіонів" Ярославу Генику на відновлення його будинку. Геник впевнений, що  хату спалили  сусіди за активну участь в Антимайдані у Києві. 

Чому і як Бандера вів здоровий спосіб життя

Попри значну кількість літератури про політичне життя Степана Бандери до сьогодні залишається мало дослідженим його приватне життя та звичайні людські звички. Зокрема етап, коли він ще юнаком більше 8 років формував свій характер у Пласті. Тобто від 14 до 21 року свого життя. У той час, коли найбільше формується лідерські якості.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.