Спецпроект

Завтра на території Луцького замку відкриють відреставрований музей

Художній музей Луцька знаходиться у приміщенні колишньої повітової канцелярії та шляхетських судів. Будинку, зведений на руїнах княжого палацу, вже більше 200 років.

Про це пише day.kiev.ua.

Основою колекції музею стали картини з Олицького замку відомого литовсько- польського магнатського роду Радзивіллів. Перлина експозиції  - робота видатного іспанського  художника XVII століття Хусепе де Рівера - "Святий Ієронім ". Власне в музеї представлено живопис Іспанії, Італії , Фландрії, Австрії, Німеччини, Англії та Польщі. Мальовничим символом музею, картиною, яка подобається найбільше відвідувачам всіх часів і поколінь, є портрет "Сестрички " Нейгебауера . Луцький музей має  одну з найбільших в Україні колекцій польського мистецтва, тут є картини Айвазовського та Андроника Лазарчука, випускника Санкт - Петербурзької Академії мистецтв та волинянина за походженням  .

Музей є одним з найбільш відвідуваних туристичних об'єктів Волині.

Теми

Чому і як Бандера вів здоровий спосіб життя

Попри значну кількість літератури про політичне життя Степана Бандери до сьогодні залишається мало дослідженим його приватне життя та звичайні людські звички. Зокрема етап, коли він ще юнаком більше 8 років формував свій характер у Пласті. Тобто від 14 до 21 року свого життя. У той час, коли найбільше формується лідерські якості.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.