Спецпроект

В Арктиці побудують музей Віллема Баренца

Туристів возитимуть на круїзному судні до місця останньої стоянки експедиції, яку очолив голландський мореплавець.

Про це пише news.mail.ru.

Бухту Крижана гавань архіпелагу Нова Земля, що стала останнім притулком голландського мореплавця XVI століття Віллема Баренца, планують відкрити для туристів. Основним експонатом стане великий макет "Будинку порятунку", де помер Баренц та пережила зимівлю його команда. Будівлю вони побудували з колод та суднової обшивки, опинившись замкненими в арктичній бухті взимку 1596. Навесні члени команди, які залишилися в живих, на двох шлюпках дісталися до Великої землі. 

Наразі у Національному парку "Руська Арктика" розробляють російсько-голландський проект, проте до нього залучаються і фахівці з Англії та Норвегії. Поки Крижана гавань знаходиться в стороні від основних туристичних маршрутів. Проте згодом до експозиції, присвяченій Баренцу, буде курсувати спеціальний круїзний лайнер. Окрім "Будинку порятунку" у Гавані планується встановити копію корми каравели Баренца з легкого металу.

Віллем Баренц народився в Амстердамі. У період з 1594 по 1597 роки він здійснив три плавання по арктичних морях у пошуках північного проходу з Атлантичного океану в Тихий, в країни прянощів - Індію та Китай. Голландський мореплавець склав першу достовірну карту арктичного архіпелагу Нова Земля і всього моря, яке в його честь назвали Баренцевим.

Теми

"Нельзя его здесь сажать..." Розшифровка розмов диспетчерів Смоленська

Стенограма переговорів диспетчерів аеродрому "Смоленськ-Сєвєрний" вранці 10 квітня 2010 року - під час наближення і посадки літака Ту-154М з польською урядовою делегацією на борту.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.