Спецпроект

Музей розсилає на iPhone рецепти страв від дружини Льва Толстого

Музей-садиба Льва Толстого "Ясна поляна" в Тульській області Росії презентувала мобільний додаток для iPhone з рецептами з кулінарної книги дружини відомого письменника.

Про це пише itar-tass.com.

У нього увійшли 50 рецептів яснополянських страв з фотографіями та коментарями провідних експертів кулінарії.

"Всі рецепти для програми взяті з "Кухонної книги С.А. Толстої". Також користувачі можуть познайомитися з 20 варіантами обідів, які Софія Андріївна записувала в книгу замовлень і передавала сімейному кухареві Миколі Румянцеву", - сказала співробітник прес -служби музею Ірина Афоніна.

У додатку дається докладний опис однієї з найулюбленіших страв Толстих - "матлот з коропа або з різної риби". Згідно з рецептом, необхідно стерти борошно з маслом, покласти печериці, цибулю, додати дві склянки червоного вина, посолити і все зварити. Вилити отриманий соус на рибу і знову варити разом з рибою.

Додаток для iPhone про кулінарні рецепти Толстих буде доступний і в інтернеті.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.