Спецпроект

Інваліди позолотять музей Пінзеля за 2,5 мільйони. ФОТО

Управління капітального будівництва Львівської міськради 22 листопада за результатами тендеру уклало угоду з КП "Центр Комплекс" Львівської обласної асоціації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» на ремонтно-реставраційні роботи фасадів та даху пам’ятки архітектури XVII ст. – "Музей Пінзеля". Вартість угоди становить 2,65 млн грн.

Про це пише nashigroshi.org.

Роботи проведуть у 2013 – 2014 рр.

Передбачено заміну конструкцій і покриттів даху, золочення підхрестового яблука, демонтаж і очищення металевого хреста, фарбування хреста і золочення окремих його деталей, встановлення хреста, оновлення люкарн (слухові вікна), розчищення і реставрацію віконних жалюзі, влаштування вогнезахисту даху костелу.

Музей Пінзеля

За інформацією ЗМІ, Львівська міськрада розраховувала на фінансування з держбюджету для реставрації музею Пінзеля. Однак гроші так і не отримали, тому роботи проведуть коштом бюджету міста. Реставрацію обіцяють почати ще в цьому році.

Будівля Музею Пінзеля – це колишній костел кларисок (черниць), збудований у 1607 році. З 1945 року за СРСР порожній костел передали Львівській картинній галереї. Сьогодні це музей скульптора Йогана Пінзеля.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.