Спецпроект

Бессарабський ринок у Києві перефарбують і перетворять на музей

На Бессарабському ринку щосили готуються до ремонту, який розпочнеться навесні наступного року. Зараз експерти перевіряють надійність стін і фундаментів будинку. Першу частину проекту капітального ремонту головного ринку столиці затвердять до новорічних свят. Проект реставрації поки в розробці, його виконає компанія, яка виграла тендер.

Про це пише architector.ua.

"Ми плануємо провести посилення фундаменту самої будівлі. Також зробимо більш надійними перекриття всіх трьох поверхів. Особливо цього потребують перекриття над торговим залом - скляний купол", - говорить заступник директора ринку Сергій Дорофєєв.

Інформацію уточнила директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Людмила Денисюк. За її словами, роботи планують глобальні . "Ринок не знав ремонту 50 років. Купол-дах спирається на стіну і не має надійної опори. Грунт під будівлею просів, і ми повинні зміцнити фундамент. Можливо, в будівлі ринку з'явиться музей його історії, але все це буде відомо, коли допрацюють проект. Колір фасаду будівлі залишиться таким, як зараз, можливо, буде трохи яскравіше", - говорить Денисюк. Вона додала, що, в ході останньої сесії Київради (13 листопада 2013) депутати передали ринку в користування землю, яка раніше перебувала в оренді. Зараз адміністрація Бессарабки продовжує оформляти документацію.

"Закривати на час ремонту ринок ми не плануємо. Буде розроблено графік виконання ремонту, який не вплине на роботу торговців. Всі продавці залишаться на своїх місцях. 

У мерії розповіли, що в поточному році на реставрацію буде витрачено майже 1,5 млн грн. "Зараз ми обстежуємо технічний стан всіх приміщень. Там багато проблемних місць і тріщин. На це витратимо 0,5 млн грн, інша частина грошей піде на підготовку проекту реставрації, який повністю підготують наступного року", - говорить Денисюк. "Наступного року на реставрацію буде виділено ще 4 млн, плюс 14,5 млн планується закласти в бюджет 2015 року. Весь комплекс ремонтних робіт обійдеться більш ніж в 20 млн грн. Реставрацію почнемо ближче до весни наступного року, і закінчимо в 2015 році", - обіцяє чиновниця.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.