Спецпроект

На Буковині відремонтували музей Кобилянської

До ювілею славетної української письменниці Ольги Кобилянської, 150 років з дня народження якої виповнилось 25 листопада, у Чернівцях відремонтували музей, де зібрані експонати, пов’язані з її життям і творчістю.

Про це пише visnyk.lutsk.ua.

На ремонт було витрачено 300 тисяч гривень, виділених із обласного бюджету.

"Все зроблено якісно, – запевняють тамтешні чиновники, – бо небагато людей цим займалось і не великий ресурс був". Утім, останнє слово за відвідувачами меморіального закладу.

Зробили поточний ремонт будівлі та залів, замінили вікна, оновили експозиції та вхідні ворота, відреставрували деякі меблі та одяг письменниці, встановили автономне опалення, впорядкували подвір’я і сад. На це з обласного бюджету виділили майже 280 тисяч гривень.

Як розповів завідувач музеєм Володимир Вознюк,  із наступного понеділка вони вже зможуть приймати відвідувчів. У музеї проводитимуться ювілейні заходи до 150-річчя з дня народження Ольги Кобилянської, яке відзначатимуть 27 листопада.

Теми

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!