Спецпроект

У Болгарії створюють музей балканської форелі

Перший музей балканської форелі - найпопулярнішої риби у Болгарії - буде створено у живописному селі Тріград.

Про це пише ukrinform.ua.

Село відоме в країні завдяки найбільш відвідуваній печері "Диявольське горло": через неї протікає швидка річка, яку вподобала форель.

"Сільський музей повинен залучити не лише туристів і любителів рибної ловлі. У ньому будуть встановлені акваріуми, штучне водоймище з живою фореллю, дві альтанки для рибалок, прокладено живописну стежину, що веде до річки", - розповів голова риболовецького клубу "Силівряк" Костадін Хаджійський.

На створення музею популярної балканської риби з європейського фонду виділено понад 36 тис. євро. Його планують відкрити через 14 місяців.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.