У Києві - міжнародний науковий симпозіум про 1932-33 роки
Напередодні відзначення 80-х роковин Голодомору в Україні у Києві відбудеться міжнародний науковий симпозіум "Голодомор 1932-1933 років в Україні: історія і пам’ять".
Про це повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.
Протягом двох днів — 21 та 22 листопада — відомі світові історики та дослідники обговорюватимуть політичні і суспільні виміри Голодомору, історичні джерела та їх інтерпретації, правові аспекти геноциду та інше.
Також у рамках симпозіуму презентують нові академічні програми та дослідження Голодомору.
Відкриття заходу відбудеться 21 листопада о 9:00 у сесійній залі великої конференц-зали Національної академії наук України (вул. Володимирська, 55, 3-й поверх). Детальну програму можна переглянути за посиланням.
Участь у симпозіумі візьмуть:
- Стефан Куртуа, відомий французький історик, автор сучасного наукового бестселера "Чорна книга комунізму" (виданого у 26 країнах),
- Ніколя Верт, французький історик-совєтолог, професор історії Національного центру наукових досліджень Франції,
- Едвінс Шноре з Латвійського університету, автор та режисер документального фільму "Радянська історія",
- Генадь Побережний із Гарварду (США),
- Агнешка Матусяк із Вроцлавського університету (Польща),
- Вольф Москович (Єрусалимський університет, Ізраїль),
- Ольга Андрієвська (Трентський університет, Канада),
- Мирослав Попович, Людмила Гриневич, Станіслав Кульчицький, Олеся Стасюк, Володимир В’ятрович, Андрій Козицький, Ігор Щупак та інші.
Симпозіум пройде в рамках Міжнародного форуму до 80-х роковин Голодомору "Народ мій є! Народ мій завжди буде!", організованого Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні спільно з Центром досліджень Голодомору НаУКМА.