Спецпроект

Малахов курган приведуть до ладу і зроблять там музей трьох воєн

На Малахов курган чекає серйозна реконструкція, в ході якої територія парку і меморіалу буде приведена до ладу, а на базі бомбосховища створять частину музею, присвячену трьом війнам.

Про це пише gostyam.sebastopol.ua.

У першу чергу будуть виконані термінові роботи, серед яких значиться забезпечення охорони території від несанкціонованого проникнення та виготовлення воріт. Як пояснила міська влада, це не буде забороною на відвідування парку, його будуть лише закривати на ніч. 

Потім буде здійснено спіл сухостою, який серед дерев на Малаховому кургані вже сягає 10%. Потім піде відновлення асфальтового покриття та мощення доріжок плиткою, там, де потрібно. 

Центральною частиною Малахова кургану стане музей трьох воєн, присвячений Першій обороні Севастополя, періоду Великої Вітчизняної війни і рокам Холодної війни. В якості майбутніх площ для експозицій планується також задіяти підземне бомбосховище, приховане в надрах кургану, призначене для укриття в разі НС жителів Корабельної сторони і працівників "Севморзаводу".

Зміни на Малаховому кургані проводитимуться за тією ж схемою, яка з успіхом була застосована при створенні меморіального комплексу "35-а берегова батарея". У влади є намір повернути меморіалу кургану вигляд, який він мав в 1960-і роки. Паралельним завданням стане відновлення пам'яті про героя Севастопольської оборони контр-адмірала Володимира Істоміна.

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.