Спецпроект

У Криму відкриють музей туалету. ФОТО

У севастопольському дитячому еко-містечку "Лукомор'я" з'явиться скульптурна композиція і музей, присвячені туалету.

Про це пише segodnya.ua.

Як розповів власник парку Микола Помогалов, скульптурна композиція для відвідувачів буде відкрита 19 листопада, її приурочать до святкування Всесвітнього дня туалету.

"Композиція "Пам'ятник туалету" представлятиме собою каскад дитячих горщиків, який буде "розривати" жук-гнойовик, що штовхає кулю у вигляді Землі. Також по горщиках буде бігти вода", - пояснив Помогалов.

Музейна композиція разом із засновником


За його словами , до створення такої незвичайної композиції його підштовхнула актуальна для туристичного Криму проблема відсутності громадських туалетів. Крім того, незабаром поруч з композицією з'явиться Музей туалетів, основою експозиції якого стануть корабельні гальюни.

В парку вже діють музей какао і шоколаду та музей морозива.

Теми

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.