Спецпроект

В Італії відкрився музей ковбаси. ФОТО

В італійському місті Модена (Емілія-Романья) відкрився перший в країні музей ковбаси.

Про це пише korrespondent.net.

Музей під назвою Musa зайняв три поверхи і площу в 200 кв.м. У ньому представлені зображення, відеоматеріали, текстові описи з цікавими історіями і навіть анекдотами.

Окрема експозиція присвячена старовинним машинам і механізмам, на яких працювали майстри виготовлення традиційних італійських шинок та ковбас.

Відвідувачі можуть також ознайомитися з ремеслам, тісно пов'язаним з роботою м'ясників - від мистецтва нарізки шинок до засолювання та перев'язування ковбас.

Музей ковбаси

Новий музей дає можливість дізнатися про традиції виготовлення, історії та величезній різноманітності м'ясо-ковбасних виробів різних областей Італії. Крім того, в ньому планують проводити лабораторії смаку, дегустаційні та професійні курси.

Тим часом в іншому місті Італії - Мілані з 13 листопада до 28 лютого відкрита виставка, присвячена бутерброду і пов'язаним з ним легендам, звичаям і сучасним традиціям.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.