У Києві презентують "Українського Троцького"

У Києві відбудеться дискусія "Троцький і незалежна Україна", в рамках якої буде презентовано нову книгу "Український Троцький. Тексти Лева Троцького про Україну".

Захід пройде за участі Марка Бойцуна (Лондонський столичний університет), Геннадія Єфіменка (Інститут історії України НАНУ), Юрія Шаповала (Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАНУ), а також упорядників книги Дениса Пілаша та Захара Поповича (об'єднання "Ліва опозиція").

Модератор: Василь Черепанин (Центр візуальної культури).

Час і місце: 13 листопада, середа, 18:00. Київ, книгарня "Є" на вул. Лисенка, 3.

Учасники дискусії намагатимуться з’ясувати роль народженого в Україні Лева Троцького в історії країни.

Чому він висунув гасло вільної, незалежної робітничо-селянської радянської України і чи мало воно шанси на реалізацію?

Які альтернативи сталіністському курсу в політиці, економіці та національному питанні існували всередині комуністичного проекту? Як проявила себе ліва опозиція сталінізму в Україні?

Виходячи з досвіду Радянської України 1920-х років, чи обов'язково суперечать комуністичні ідеї національно-культурному відродженню?

Попри те, що Троцький був одним із небагатьох світових політичних діячів, які звертали увагу на українське питання, його твори не видавалися українською з 1920-х років, а більшість його статей 1930-х, зокрема присвячених Україні, не видавалися в Україні ніколи.

Дослідження праць цього видатного політичного діяча безсумнівно збагатить розуміння національно-визвольних змагань у ХХ столітті в Україні, зазначають організатори.

Дивіться також:

Екскурсія будинком-музеєм Лева Троцького в Мехіко. ФОТО

Українська незалежність і товариш Троцький

1938: Троцький у Мехіко коментує процеси "ворогів народу". ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Троцький"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.