АНОНС: перша ілюстрована біографія Коновальця

У Вінниці представлять першу ілюстровану біографію Євгена Коновальця "Сила волі. Євген Коновалець" авторства історика Ігоря Дерев’яного.

У книзі — документи та свідчення очевидців, власні спогади, унікальні фотографії, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

"Сила волі" — це історія людини, яка створила найуспішніший український політичний проект минулого століття — Організацію українських націоналістів", - розповідають видавці. - Це історія військовика, який умів воювати, але чудово опанував політичні методи боротьби".

 

"Проект "Наш формат історії" планує серію біографій відомих діячів української історії ХХ століття. Ця книга не тільки є першою з майбутньої серії, але й першою ілюстрованою біографією самого Коновальця", — розповіла керівник проекту Ярина Ясиневич.

Час і місце: 13 листопада, середа, 18:00. Вінниця, книгарня "Є", вул. Соборна, 89

Організатори заходу: Центр досліджень визвольного руху, книгарня "Є", мистецька агенція "Наш формат", видавництво "Часопис" (Львів).

Ігор Дерев’яний — магістр історії, старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького", співпрацює з Центром досліджень визвольного руху.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.