Спецпроект

Музей науки в Лондоні дослідив майбутнє 3D друку. ФОТО

3D друковані об'єкти представили журналістам на виставці "3D: друк майбутнього" в музеї науки в Лондоні 8 жовтня 2013, за день до її публічного відкриття.

Про це пише epochtimes.ru.

Друк на тривимірних принтерах зараз в основному виробляється з використанням пластику, але фактично для виготовлення об'ємних моделей може бути використаний будь-який матеріал, включаючи, наприклад, шоколад. З 3D принтером фахівці різних областей пов'язують майбутній розвиток. Так у промисловості проектувальник може виготовити вигадану нову деталь на принтері, а дизайнер інтер'єру - реалізувати якийсь бажаний предмет.

В Лондонському музеї представлені об'єкти, виготовлені на 3D-принтері

Навчившись користуватися таким пристроєм, людина в майбутньому зможе сама виготовити будь-яку необхідну деталь в домашніх умовах, не звертаючись для цього в спеціальні сервіси для постачання виготовлених на заводах деталей. Це може бути зламана деталь автомобіля або якого-небудь побутового обладнання. Останні розробки вчених говорять про те, що незабаром такий 3D принтер може створити без особливої ​​підготовки будь-хто, маючи комп'ютер з необхідною програмою. Зараз розробкою 3D принтерів займаються провідні світові технологічні компанії. Наприкінці вересня 2013 японський Yahoo представив прототип 3D принтера, оснащений голосовим пристроєм, який дозволить друкувати потрібні об'єкти, давши голосову вказівку принтеру.

Серед переваг 3D друку виділяють також нанесення меншого збитку екології в порівняння з промисловим виробництвом, меншу енерговитратність, споживання менших грошових і людських ресурсів.

Серед противників впровадження технології 3D друку - компанії - правовласники. За прогнозами аналітиків, з впровадженням такої технології різко збільшаться крадіжки інтелектуальної власності, від чого збитки компаній кожен рік становитимуть до 100 млрд доларів.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.