У КИЇВ ПРИЇЗДИТЬ РОМАН ШПОРЛЮК

На запрошення академічної спільноти 8-9 жовтня 2013 року у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" з почесним візитом перебуватиме Роман Шпорлюк.

8-го жовтня о 17:00 в конгрегаційному залі Староакадемічного корпусі НаУКМА відбудеться презентація нової книги Романа Шпорлюка "Формування модерних націй: Україна - Росія - Польща".

У презентації візьмуть участь президент НаУКМА Сергій Квіт, професор Владислав Верстюк, політолог Олександр Сушко, професор Ольга Гнатюк. Ведучий презентації – директор видавництва "Дух і Літера" Костянтин Сігов.

9-го жовтня Центр польських та європейських студій НаУКМА запрошує на лекцію Романа Шпорлюка на тему "Про ремесло історика", яка відбудеться о 17:00.

Роман Шпорлюк - професор Гарвардського університету, випускник університету ім. Марії Склодовської-Кюрі в Любліні (1955), Оксфордського (1961) та Стенфордського (1965) університетів, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету (1996-2003), іноземний член НАНУ та почесний професор Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Читайте також інтерв'ю Романа Шпорлюка для ІП: "Модерна нація починається зі слів: "Ми різні, але всі - українці"

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.