АЗАРОВ ХОЧЕ ІСТОРИЧНУ ПРАВДУ

Прем'єр Микола Азаров занепокоєний, що "історію Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років намагаються переписати".

Про це він заявив у своєму вітанні учасникам міжнародної конференції, повідомляє УП з посиланням на прес-службу уряду.

"Сьогодні, на жаль, відбуваються спроби переписати історію Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, тому вважаю, що одним з основних завдань конференції повинно бути утвердження історичної правди", - зазначив Азаров.

На його думку, "для цього є все необхідне: багатющі архівні та музейні зібрання, книжкові скарби, кваліфіковані науковці".

Прем'єр-міністр також пообіцяв "всю можливу підтримку історичній науці" з боку уряду.

Як відомо, "свободівці" пропонували вилучити термін "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури "для утвердження історичної справедливості".

Прем'єр Росії Володимир Путін заявляв, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні, навіть якщо б Україна не входила до складу Радянського Союзу.

Азаров хоче створити нову Алею Слави у київському парку Вічної Слави.

У квітні 2013 року Азаров заявив, що жалоба за загиблими у Другій світовій 9 травня - це ознака нацизму.

Дивіться також інші матеріали за темою "Азаров"

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.