Спецпроект

Музей Сковороди можна відвідати on-line

На сайті "Україна Incognita" з'явилася віртуальна екскурсія літературно-меморіальним музеєм Григорія Сковороди в селі Сковородинівка на Харківщині.

Про це пише dozor.kharkov.ua.

Педагог, поет, музикант, співак, композитор, перекладач, засновник української байки, Сковорода залишається найбільш відомим інтелектуалом XVIII століття.

У Національному літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди зберігають безцінні артефакти: особистий одяг і годинники філософа, його скрипку.

Одна з кімнат музею, розміщеного в гостьовому будиночку колишнього маєтку Ковалевського, - саме та, в якій мислитель жив, приїжджаючи до Сковородинівки. Тут відтворено умеблювання його епохи, а старовинної скрині, можливо, торкалися руки мислителя.

Відвідавши Сковородинівку, ще можна торкнутися дуба-велетня, під яким любив працювати філософ, або посидіти в тіні ще одного дуба, який, за переказами, посадив сам Сковорода.

У віртуальному турі - 5 точок огляду. Розглядаючи музей, віртуальні відвідувачі прослухають 6 хвилин аудіо.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР