Спецпроект

Музей музичної культури імені Глінки починає "перезавантаження"

Новий сезон у Центральному музеї музичної культури імені Глінки буде відзначений "перезавантаженням" - відвідувачам запропонують ряд нових за своєю концепцією і творчому втіленню проектів, орієнтованих на різний вік і музичні уподобання.

Про це пише ria.ru.

"Перезавантаження" торкнеться різних напрямків діяльності музею. Так, колекцію унікальних музичних інструментів можна буде побачити у віртуальному вигляді на офіційному сайті музею. Крім того, музей обзавівся технічною новинкою - аудіогідом AudioPen. З його допомогою відвідувачі зможуть самостійно продовжити індивідуальний маршрут екскурсії, дізнатися про історію інструментів і почути їх звучання.
Директор музею розповів, що унікальні інструменти з Держколекціі Росії вирішено забезпечити спеціальними нанодатчиками. "Держколекція - єдине у своєму роді музейне зібрання, в якому всі інструменти знаходяться в робочому стані, і на багатьох з них грають наші знамениті музиканти, які гастролюють по всьому світу, - повідомив Михайло Бризгалов . - Нові "наноштуки" дозволять нам відстежувати місце розташування інструменту в будь-якій точці планети".

Концертна діяльність Музею імені Глінки в новому сезоні також буде відзначена нововведеннями. Одним з них стане цикл Данила Крамера "Музейний джаз". Для молоді призначено інтерактивний проект "Музичний LIKBEZ", програми якого будуть формуватися з урахуванням думки користувачів соціальних мереж .

Однією з новинок сезону буде перший в Росії фестиваль саундтреків "кінозвуком", в рамках якого пройде п'ять концертів. Кожен з них буде присвячений одній темі: мультфільмам, відеоіграм, російському і зарубіжному кіно. Концерт-відкриття огляду 6 жовтня стане презентацією всього проекту: в ​​оригінальних аранжуваннях прозвучить музика з фільмів "Початок" , "Пірати Карибського моря", "Кримінальне чтиво", мультфільмів "Рожева пантера", "Сімпсони", відеоігор "Мафія", Angry Birds у виконанні таких колективів, як Noir Quartet, Eclectic Sound Project, Twins Piano Duo, Ivanov Vibe Band та інших.



Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.