Спецпроект

Музей Міланського кафедрального собору відкриється 4 листопада

Великий музей Міланського кафедрального собору та бібліотека його архівів відкриються в Італії 4 листопада.

Про це пише ria.ru.

Кілька століть скарби і архіви Міланського собору зберігалися безпосередньо в церковній будівлі, проте тепер вони переїхали в спеціальні музейні приміщення. Виступаючи на презентації нового музею Калою підкреслив, що ця подія має особливе значення напередодні виставки ЕКСПО- 2015 у Мілані, а також 1700-й річниці Міланського едикту імператора Костянтина. 

Великий музей відкриється для відвідувачів 4 листопада в будівлі Королівського палацу, переданого собору адміністрацією міста і повністю відреставрованої силами Фонду по розробках проектно-архітектурної майстерні Гуїдо Каналі. Експозиція предметів культу і творів мистецтва налічує 13 тематичних розділів і розміститься в 27 залах на площі понад 2 тисячі квадратних метрів.

"Бібліотека архівів і фотоматеріалів фонду за збереження спадщини Міланського собору" включає понад півмільйона джерел з XIV століття до теперішнього часу.

Теми

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!