Спецпроект

Пожежа знищила музей Реріха

Музей з рідкісними картинами Миколи Реріха, розташований у віддаленому російському селищі на березі озера Байкал, був знищений в результаті пожежі.

Про це пише polit.ru.

Інцидент стався у вівторок в селищі Старій Ангасолці Слюдянського району Іркутської області, на 149 -му кілометрі історичної Кругобайкальскої залізниці. У селищі згоріли два дерев'яні будинки, один з яких здавався в оренду туристам, а в іншому зберігалася відома в Росії і за кордоном приватна колекція картин Реріха і місцевих художників.

Предмети мистецтва були своєчасно евакуйовані з палаючих приміщень і тому не постраждали. Внаслідок пожежі загиблих і постраждалих немає. Причиною загоряння стало коротке замикання в електропроводці.

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР