Чехія хоче історичну будівлю в центрі Києва в обмін на держборг

Чехія хоче придбати історичну будівлю для свого посольства у центрі Києва.

Про це під час свого візиту у Київ заявив президент країни Мілош Земан, повідомляє телеканал 24.

Ймовірно, йдеться про будинок, у якому в 1918-му році мешкав майбутній президент Чехословаччини Томаш Масарик і який відомий киянам як "Замок Барона" (вул. Ярославів Вал, 1), припускає ЗМІ.

Розрахуватись за бажане приміщення для свого посольства чехи хочуть, списавши частину держборгу України, який виник через неоплачені роботи чеських підприємств ще Радянським Союзом наприкінці 80-х років.

У 2011 році громадськість висловлювала побоювання, що "замок Барона" знесуть.

Дивіться також інші матеріали за темами "Забудова" і "Чехія" 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.