Спецпроект

Російський музей фотографії організував кінопокази

У Російському музеї фотографії проходить експозиція робіт відомого кінооператора, фотографа, лауреата російських і міжнародних нагород В'ячеслава Сачкова. У рамках виставки організовані кінопокази популярних документальних робіт автора.

Про це пише nn.mk.ru.

Представлена ​​в музеї портретна галерея видатних діячів культури, науки, мистецтва Росії та світу, дає можливість побачити їх з іншого боку. У більш ніж п'ятдесяти фотопортретах чорно-білим графічним малюнком автор наполягає на більш уважному вивченні героїв. Виразні фотографії акцентують увагу на виразі обличчя і настрої героїв.

Фотограф в день відкриття виставки "Зустрічі, послані долею" відвідав Нижній Новгород і розповів про труднощі своєї професії. Сачков розповів, як, прагнучи роздобути гарний кадр, одного разу мало не випав з літака, а іншого разу не потрапив в дорожню аварію на вантажівці. В'ячеслав каже, що його роботи - свого роду данина поваги людям, якими він захоплюється. Найскладнішим і вдалим своїм кадром він вважає диригентський жест Валерія Гергієва .

Сачков, крім фотографії, проявив себе в професії оператора.

"Якщо у автора виставки є відеоматеріал, ми транслюємо його у вигляді презентації. Зараз прийняли рішення організувати цілий цикл кінопоказів", - прокоментувала захід науковий співробітник музею Ольга Карасьова. - "Побачити фотографії, обговорити фільми приходять люди різного віку: від школярів до пенсіонерів. Та й сам цикл документалістики Сачкова розрахований на широку аудиторію. Наприклад, телесеріал "Народжені в СРСР", де В'ячеслав виступав оператором, розповідає про людей, народжених в державі, якої вже немає, і кожні сім років, простежується їх життя на тлі соціальних і політичних змін."

Відвідати виставку заслуженого майстра нижегородці встигнуть до 6 -го жовтня. Кінопокази пройдуть 3, 5, 6 жовтня.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.