Спецпроект

Пенсіонер перетворив колекцію ретрокомп'ютерів на музей

Перші в світі дискети, мишки з 80-х, старі клавіатури і найдавніші комп'ютери - у домашньому музеї пенсіонера з Латвії можна зустріти й не таке.

Про це пише lifenews.ru.

Пристрасний збирач ретротехніки Михайло Бабьонишев із задоволенням пускає в святая святих відвідувачів і розповідає про історію придбання девайсів: "Ось радянська мишка з залізною кулькою - називається "графічний маніпулятор. Гучна при роботі і досить важка - такі мишки випускали на початку 80-х. А ось перша Восьмидюймова дискета - майже півстоліття тому на таку можна було записати всього 80 кілобайт інформації".

В музеї також можна побачити перші клавіатури, ігрові приставки і, звичайно, ретрокомпьютери. Всього їх у нього 240.

Свій перший комп'ютер, "Кристу", Михайло купив за 510 радянських рублів, коли його місячна зарплата інженера становила всього 120. На ньому й осягав ази комп'ютерної грамоти. А коли вийшов на пенсію, вирішив, що історія прогресу не повинна бути забута, і відкрив музей у власному будинку.

Найчастіше в Сигулду заглядають школярі й туристи. Всі екскурсії Михайло проводить сам і грошей за перегляд не бере. Хоча від фінансової допомоги не відмовився б. У його мріях - перенести музей у спеціальне приміщення. Але поки такі витрати пенсіонеру не потягнути.

Такі ретромузеі в сучасному світі набирають все більшої популярності. У світі їх зараз налічуються десятки.

Теми

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.