Спецпроект

В Україні відкрився перший музей нафтопромислів

У селі Пнів Надвірнянського району на Івано-Франківщині, почав роботу перший в Україні музей, присвячений видобутку нафти на Прикарпатті.

Про це пише vlasti.net.

Унікальний музей знаходиться на території навчально-курсового комбінату нафтогазовидобувного управління "Надвірнанафтогаз", утворений він з ініціативи Інституту історії Надвірнянського нафтопромислового району.

Музей створений для збереження і пам'яті нафтовиків. Експозиції музею представляють розвиток техніки та технологій у сфері нафтогазової промисловості з початку 18 століття.

За словами начальника НГВУ "Надвірнанафтогаз" Володимира Чуба, матеріали, зібрані в музеї, будуть використані для створення декількох книг і документального кіно про історію видобутку нафти на Галичині.

Експозицію музею планують розширювати: скоро тут будуть представлені відомості про людей, причетних до справи видобутку нафти. За наявності коштів заплановано також відтворити нафтовий шип - основну споруду нафтовидобутку 19 століття.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.