Спецпроект

Музей історії Сочі поповнюється завдяки будівельникам

Музей історії Сочі завдяки олімпійському будівництву отримав понад 400 нових експонатів. Колекцію музею поповнили предмети, знайдені в рамках розкопок у зоні будівництва олімпійських об'єктів.

Про це пише mail.ru.

"У ході олімпійського будівництва протягом останніх п'яти років в Сочі проводилися археологічні розкопки такого масштабу, якого раніше на курорті не було. Тут працювало більше 12 експедицій, і вже зараз музей отримав у свою колекцію більше 400 предметів.", - сказала заступник директора музею з наукової частини Алла Гусєва.

За словами А. Гусєвої, нинішні умови зберігання дозволяють мати такі експонати у своїй колекції. Завдяки підготовці міста до Олімпіади, у сочинського музею з'явилася можливість обзавестися технічними засобами, що дозволяють експонувати цінні речі і проводити цікаві виставки.

В жовтні в музеї відкрилася виставка "Стародавнє золото Кубані і Чорномор'я". Вона проходить у рамках Року музеїв Культурної олімпіади "Сочі 2014" . Експозиція зібрана з фондів Краснодарського державного історико-археологічного музею - заповідника ім. Є. Д. Феліцина та Музею історії міста-курорту Сочі. Вперше на виставці також демонструються знахідки, які були виявлені в період археологічних розкопок у зоні будівництва олімпійських об'єктів.

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР