Спецпроект

Пушкінський музей покаже роботи Юдашкіна

У Російському Державному музеї образотворчих мистецтв (ДМОМ) імені Пушкіна відкрилася виставка костюмів знаменитого російського модельєра Валентина Юдашкіна. Всі наряди кутюр'є, за задумом, органічно поєднуються з епохами, представленими в різних залах музею.

Про це пише dni.ru.

Більше 70 суконь і костюмів виставлені майже в кожному залі другого поверху музею. Колекція модельєра показується в постійній експозиції - костюми органічно поєднуються з нею, тим самим дозволяючи краще зрозуміти ідею художника.

Твори Юдашкіна зберігаються в Державному історичному музеї в Москві, Метрополітен- музеї в Нью-Йорку, паризькому Луврі, Каліфорнійському музеї моди.

"Пушкінський музей для мене - джерело натхнення, і ми представляємо навіть не виставку, а арт-проект, - сказав Валентин Юдашкін. - Ми готували його півтора року. Нам довелося переглянути архіви музею Будинку моди, щоб вибрати ті роботи, які відповідали б постійної експозиції не тільки за формою, але співвідносилися б за кольором і образом" .

У залі Грецького мистецтва епохи класики представлена ​​колекція суконь , виконаних у стилі давньогрецьких тунік . Традиції епохи еллінізму знайшли відображення в силуетних лініях, декоративних елементах і чітко промальованих драпіруваннях костюмів. У той же час золоте і срібне шиття і східні парчеві тканини стали основними елементами нарядів, виконаних у "візантійській" традиції. Майстер представив і сучасні версії жіночого костюма епохи готики, які втілилися в подовжених сукнях з довгим шлейфом.

У залі Італійського та Іспанського мистецтва XVII - ХVIII століть на тлі полотен Мурільо, Сурбарана і Луїджі Креспі виставлена ​​серія суконь з драпіруваннями, схожих з костюмами в стилі бароко. У залах мистецтва Франції XVIII - першої половини XIX століть розміщені костюми з куполоподібними крінолінами і корсетами в стилі Людовика XV, подібних тим, що зображені на полотнах Ніколя Ланкре.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.