Спецпроект

Пушкінський музей покаже роботи Юдашкіна

У Російському Державному музеї образотворчих мистецтв (ДМОМ) імені Пушкіна відкрилася виставка костюмів знаменитого російського модельєра Валентина Юдашкіна. Всі наряди кутюр'є, за задумом, органічно поєднуються з епохами, представленими в різних залах музею.

Про це пише dni.ru.

Більше 70 суконь і костюмів виставлені майже в кожному залі другого поверху музею. Колекція модельєра показується в постійній експозиції - костюми органічно поєднуються з нею, тим самим дозволяючи краще зрозуміти ідею художника.

Твори Юдашкіна зберігаються в Державному історичному музеї в Москві, Метрополітен- музеї в Нью-Йорку, паризькому Луврі, Каліфорнійському музеї моди.

"Пушкінський музей для мене - джерело натхнення, і ми представляємо навіть не виставку, а арт-проект, - сказав Валентин Юдашкін. - Ми готували його півтора року. Нам довелося переглянути архіви музею Будинку моди, щоб вибрати ті роботи, які відповідали б постійної експозиції не тільки за формою, але співвідносилися б за кольором і образом" .

У залі Грецького мистецтва епохи класики представлена ​​колекція суконь , виконаних у стилі давньогрецьких тунік . Традиції епохи еллінізму знайшли відображення в силуетних лініях, декоративних елементах і чітко промальованих драпіруваннях костюмів. У той же час золоте і срібне шиття і східні парчеві тканини стали основними елементами нарядів, виконаних у "візантійській" традиції. Майстер представив і сучасні версії жіночого костюма епохи готики, які втілилися в подовжених сукнях з довгим шлейфом.

У залі Італійського та Іспанського мистецтва XVII - ХVIII століть на тлі полотен Мурільо, Сурбарана і Луїджі Креспі виставлена ​​серія суконь з драпіруваннями, схожих з костюмами в стилі бароко. У залах мистецтва Франції XVIII - першої половини XIX століть розміщені костюми з куполоподібними крінолінами і корсетами в стилі Людовика XV, подібних тим, що зображені на полотнах Ніколя Ланкре.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.