Спецпроект

У Москві з'явиться музей живої історії. ФОТО

У 2014 році найстаріше торгове та дипломатичне представництво в Москві - Англійське подвір'я - чекає масштабна реконструкція, яка торкнеться не тільки будівлі і експозиції, а й концептуальної складової музею.

Про це пише izvestia.ru.

В оновленому подвір'ї, яке розташоване в Заряд'ї, з'являться мультимедійні екрани, старовинні предмети купецького побуту, а також "господарі двору" - наукові співробітники в історичних костюмах, які доповнять атмосферу будинку шекспірівських часів.

На ремонтно-реставраційні роботи місто готове витратити понад 70 млн рублів. Заміна експонатів коштуватиме близько 2 млн рублів.

"Англійське подвір'я" в Москві

Виготовлення експонатів вже почалося. Усього їх буде близько 250. Це історичні реконструкції та точні копії предметів побуту англійського купецтва XVI століття - епохи Великих географічних відкриттів, створені за зразками, що збереглися в російських і англійських музеях. Їх виготовлять як у російських, так і в британських майстернях.

Інтерактивні програми проходитимуть по кілька разів на день залежно від потоку відвідувачів. На відміну від класичної експозиції люди зможуть доторкнутися до предметів старовини та навчитися ними користуватися.

На прилеглій до музею території планується розбити невеликий англійський садок епохи Відродження, поряд з російським аптекарським городом, типовим для XVII століття.

Особняк, в якому знаходиться музей, було закладено наприкінці ХV століття, а з 1556 року він перейшов у володіння дипломатичного представництва англійців в Росії. Перша експозиція музею була створена в 1994 році до приїзду до Москви з візитом англійської королеви Єлизавети II.

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР