Спецпроект

У Москві з'явиться музей живої історії. ФОТО

У 2014 році найстаріше торгове та дипломатичне представництво в Москві - Англійське подвір'я - чекає масштабна реконструкція, яка торкнеться не тільки будівлі і експозиції, а й концептуальної складової музею.

Про це пише izvestia.ru.

В оновленому подвір'ї, яке розташоване в Заряд'ї, з'являться мультимедійні екрани, старовинні предмети купецького побуту, а також "господарі двору" - наукові співробітники в історичних костюмах, які доповнять атмосферу будинку шекспірівських часів.

На ремонтно-реставраційні роботи місто готове витратити понад 70 млн рублів. Заміна експонатів коштуватиме близько 2 млн рублів.

"Англійське подвір'я" в Москві

Виготовлення експонатів вже почалося. Усього їх буде близько 250. Це історичні реконструкції та точні копії предметів побуту англійського купецтва XVI століття - епохи Великих географічних відкриттів, створені за зразками, що збереглися в російських і англійських музеях. Їх виготовлять як у російських, так і в британських майстернях.

Інтерактивні програми проходитимуть по кілька разів на день залежно від потоку відвідувачів. На відміну від класичної експозиції люди зможуть доторкнутися до предметів старовини та навчитися ними користуватися.

На прилеглій до музею території планується розбити невеликий англійський садок епохи Відродження, поряд з російським аптекарським городом, типовим для XVII століття.

Особняк, в якому знаходиться музей, було закладено наприкінці ХV століття, а з 1556 року він перейшов у володіння дипломатичного представництва англійців в Росії. Перша експозиція музею була створена в 1994 році до приїзду до Москви з візитом англійської королеви Єлизавети II.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.