Спецпроект

Паризький музей моди відкрився після чотирирічного ремонту

У Парижі масштабною виставкою кутюр'є Аззедіна Алайя відкрився музей моди Palais Galliera, який не приймав відвідувачів більше чотирьох років.

Про це пише korrespondent.net.

26 квітня 2009 Palais Galliera провів свою останню експозицію, після чого закрився на ремонт. Головною метою робіт було забезпечити безпеку будівлі.

У ході ремонту, на який мерія Парижа виділила 5 млн євро, були встановлені протипожежні та охоронні системи, оновлена ​​електрична система, обладнаний спеціальний вхід для інвалідів та оновлені внутрішні приміщення.

Дизайн оновлених залів музею вельми незвичайний: яскраво- червоні стіни з чорною дерев'яною обшивкою.

Перша після довгого періоду закриття виставка присвячена знаменитому кутюр'є Аззедіну Алайю. До експозиції увійшло 70 моделей дизайнера, створених ним з 1979 року.

Аззедін Алайя родом з Тунісу, в 1957 році він відправився в Париж, де працював у Christian Dior, Guy Laroche і Thierry Mugler. В кінці 1970-х Алайя відкрив власний магазин, а за 10 років представив свою першу колекцію.

Тим часом в паризькому музеї декоративних мистецтв Les Arts Décoratifs проходить виставка про історію нижньої білизни. Експозиція охоплює період від 1300- х років до наших днів .

Теми

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.