Спецпроект

В московському музеї імені Скрябіна відкриється сенсорна кімната

В московських музеях з'являться класи для інтерактивних занять. Вже в грудні в Музеї ім. Скрябіна відкриється перша віртуальна музична студія з сенсорними підлогою та меблями. В кімнаті встановлять сучасне обладнання, за допомогою якого діти зможуть отримати навички гри на музичних інструментах і навіть записати власну композицію. Допомагати їм у цьому стануть досвідчені педагоги-музиканти.

Про це пишуть izvestia.ru.

Приміщення, призначене для дитячих занять, буде оснащене новітнім обладнанням: інтерактивним столом, підлогою, 3D - проектором, акустичною системою, здатною розпізнавати звуки, і навіть датчиками руху, які допоможуть учасникам управляти проекціями. За допомогою сучасних пристроїв адміністрація планує залучити до музею нових відвідувачів, у тому числі молодше покоління. На інтерактивну техніку музей планує витратити близько 2 млн рублів.

Інтерактивний клас призначений як для дітей від 6 років, яких взяли в музей батьки, так і для школярів, які прийдуть з екскурсією від школи. У першому випадку батьки зможуть залишити дітей у цьому класі на той час, поки самі будуть слухати музику в інших залах. З маленькими відвідувачами займуться педагоги з музичною освітою. Замість справжніх інструментів буде використовуватися інтерактивне обладнання. Поверхня столу і полу будуть представляти собою щось на зразок гігантських екранів -планшетів, на які встановлять програми з музичними інструментами, на яких діти і будуть грати. На інтерактивній підлозі буде встановлена ​​програма, що дозволяє створювати мелодію за допомогою танцю. Твір, який вийде в результаті заняття, можна записати і забрати додому на пам'ять.

 Скільки коштуватиме відвідування класу , поки невідомо.

Сенсорні меблі вже використовують в музеях за кордоном: у Музеї мови в бразильському Сан-Паулу є інтерактивний стіл. На ньому можна збирати слова з букв алфавітів різних мов, обмінюватися ними з іншими відвідувачами, разом складати фрази. Так люди дізнаються про норми мови, програма пояснює, як правильно пишеться і використовується те чи інше слово, розповідає, звідки воно сталося .

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.