Спецпроект

Зураб Церетелі відкриє "Музей жінок" у Москві

"Музей жінок" і "Музей мистецтва і релігії" увійдуть в оновлений музейно-виставковий комплекс оновленого Державного музею сучасного мистецтва Російської академії мистецтв на Гоголівському бульварі.

Про це пише ria.ru.

Церемонія відкриття оновленого Державного музею сучасного мистецтва Російської академії мистецтв на Гоголівському бульварі в Москві відбудеться в суботу ввечері.

У складі оновленого музейно-виставкового комплексу увазі глядачів будуть представлені творчі проекти "Музей жінок" і " Музей мистецтва та релігії ", що включають унікальну архітектурну споруду з оптичного скла "Кришталева каплиця" святого Олександра Невського, що є прикладом сучасного культового зодчества, об'ємно-просторова монументальна композиція "Сім'я" та інші.

"Музей жінок" - це скульптурна група роботи Зураба Церетелі, що представляє собою гігантський металевий "букет" з вітражними стеклами в унікальній техніці об'ємної перегородчастої емалі, над удосконаленням якої Церетелі працює вже протягом багатьох років. Навколо " букета", куди можна увійти, як і в зал " Яблуко" Церетелі, встановлені статуї жінок роботи скульптора .

Також у програму заходу входять вернісажі виставок творів членів президії Російської академії мистецтв і підсумкових творчих робіт випускників Московського академічного художнього ліцею 2012/13 навчального року, золотих медалістів РАХ .

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР