Спецпроект

У київському музеї природи з'являться 3d-камені і звуки водоспаду

За рік Національний природознавчий музей, який постраждав від пожежі 25 липня, стане одним з найбільш просунутих в Києві. Тут з'являться 3D-моделі каменів, бивень мамонта в натуральну величину, інтерактивні експозиції та аудіогіди чотирьма мовами.

Про це пише vesti.ua.

Наразі крило, де сталася пожежа, закрито - там йде прибирання. Пожежа виникла через коротке замикання в залі корисних копалин. Тут саме проходила виставка тварин "Нічний світ". Загинули тварини і птахи виставки, а деякі змії втекли. У музеї заспокоюють: втікачі давно знайшлися.

А от як виглядатиме виставковий зал музею після ремонту, вже практично придумали. За словами заступника директора музею Оксани Червоненко, зал розділять на дві частини - в одній розмістяться корисні копалини, в іншій будуть проходити тимчасові виставки. "Для зручності відвідувачів передбачені інтерактивні технології: наприклад, крім зразків корисних копалин, з'являться і 3D - моделі каменів, екрани для демонстрації фільмів, сенсорні панелі. Будуть закуплені сучасні вітрини і побудовано кілька міні-діорам. Для слабозорих людей створять спеціальну тактильну експозицію: шматочки хутра, луски, тканини, раковини, моделі комах, люди зможуть їх помацати" , - каже Червоненко.

Посеред залу встановлять великий бивень мамонта в натуральну величину. А щоб відвідувачам було зручніше, в музеї з'являться мобільні аудіогіди чотирьма мовами. Можливо, в залі включать звуки природи - спів птахів, шум водоспаду, звуки падаючих каменів. Також можна буде помацати деякі корисні копалини. Вони будуть розташовані на спеціальній підставці, і , якщо до неї доторкнутися, з'явиться повна розповідь про експонат. Зараз у Національній академії наук, до якої відноситься цей музей, шукають резервні кошти. У скільки обійдеться така ненудна експозиція, поки не говорять, але кожна вітрина коштує близько 15 тис. євро.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.