Спецпроект

Будинок Діккенса перетворять на музей

Будинок англійського письменника Чарльза Діккенса в графстві Кент, в якому він жив ​​протягом останніх 13 років життя, перетворять на музей.

Про це пише comments.ua.

Двоповерхова будівля Гедсхілл-Плейс з 1920 року використовувалася як школа. Кабінет Діккенса служив офісом директору школи, а в інших приміщеннях знаходились класні кімнати.

Однак, за словами нинішнього директора школи Девіда Креггса, будинок письменника вже не відповідає вимогам сучасної освіти. Тому школа незабаром переїде до нової будівлі. У церемонії відкриття брала участь онука письменника Маріон Діккенс.

Гедсхілл-Плейс в селищі Хайєм в графстві Кент був побудований в 1780 році для колишнього мера Рочестера Томаса Стефенса. Діккенс вперше побачив особняк в 1821 році, коли йому було дев'ять років. Як згадував письменник, його батько тоді сказав, що якщо він буде багато працювати, то коли-небудь зможе купити цей будинок.

Через 35 років, в 1856 році, письменник купив будинок за 1,790 тисячі фунтів і через рік переїхав до нього з Лондона.

У Гедсхілл-Плейс Діккенс написав, в числі іншого, "Повість про два міста" , "Великі надії" і " Нaш спільний друг", а також свій останній незакінчений роман "Таємниця Едвіна Друда". У 1870 році він помер у обідній кімнаті особняка.

Чарльз Діккенс народився в 1812 році в Портсмуті, де прожив три роки. З 1904 року в його будинку працює музей. Інший музей письменника знаходиться в його будинку в Кемдені (Лондон).

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.