Спецпроект

Будинок Діккенса перетворять на музей

Будинок англійського письменника Чарльза Діккенса в графстві Кент, в якому він жив ​​протягом останніх 13 років життя, перетворять на музей.

Про це пише comments.ua.

Двоповерхова будівля Гедсхілл-Плейс з 1920 року використовувалася як школа. Кабінет Діккенса служив офісом директору школи, а в інших приміщеннях знаходились класні кімнати.

Однак, за словами нинішнього директора школи Девіда Креггса, будинок письменника вже не відповідає вимогам сучасної освіти. Тому школа незабаром переїде до нової будівлі. У церемонії відкриття брала участь онука письменника Маріон Діккенс.

Гедсхілл-Плейс в селищі Хайєм в графстві Кент був побудований в 1780 році для колишнього мера Рочестера Томаса Стефенса. Діккенс вперше побачив особняк в 1821 році, коли йому було дев'ять років. Як згадував письменник, його батько тоді сказав, що якщо він буде багато працювати, то коли-небудь зможе купити цей будинок.

Через 35 років, в 1856 році, письменник купив будинок за 1,790 тисячі фунтів і через рік переїхав до нього з Лондона.

У Гедсхілл-Плейс Діккенс написав, в числі іншого, "Повість про два міста" , "Великі надії" і " Нaш спільний друг", а також свій останній незакінчений роман "Таємниця Едвіна Друда". У 1870 році він помер у обідній кімнаті особняка.

Чарльз Діккенс народився в 1812 році в Портсмуті, де прожив три роки. З 1904 року в його будинку працює музей. Інший музей письменника знаходиться в його будинку в Кемдені (Лондон).

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.