На Монблані знайшли скарб у 250 тисяч євро

Французький альпініст виявив на горі Монблан скарб вартістю 246 тисяч євро, що пролежав на льодовику близько 50 років.

Про це повідомляють РІА "Новості" з посиланням на Франс Прес.

У бляшаній коробці лежали смарагди, рубіни й сапфіри. Знахідку альпініст передав поліції.

"Молодик виявився дуже чесним, швидко зрозумів, що коштовності належали комусь, хто загинув на льодовику, - зазначив  представник місцевих правоохоронних органів Сільвен Мерлі. - Альпініст міг залишити їх собі, проте вважав за краще передати їх поліції".

Визначити, як коштовності потрапили на гору, допомогли штампи "Зроблено в Індії" на пакетиках, усередині яких лежали камені.

Авіакатастрофи за участю літаків Air India відбувалися у масиві Монблану в 1950 і 1966 роках.

Згідно з французькими законами, людина, що знайшла скарб, може залишити його собі, якщо власник або спадкоємці не встановлені. Наразі влада Франції зв'язується зі своїми індійськими колегами, щоб знайти колишнього господаря дорогоцінних каменів.

Як відомо, у лютому 2012 року троє українських будівельників у Празі знайшли й передали владі скарб на 250 тисяч євро.

Дивіться також інші матеріали за темою "Скарби"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.