Спецпроект

Садибу Мурашка у Києві перетворять на артцентр

У Києві садибу Мурашка, яка заходиться за адресою М.Житомирська 12а, 12б, 14а, 14б, передадуть на баланс міста та перетворять на артцентр. Про це журналістам повідомив депутат Київради, секретар постійної комісії з власності Павло Тесленко.

Про це пише УНН.

"Садибу Мурашка передадуть на баланс департаменту культури, який має кошти, щоб зробити там реконструкцію. Врешті, ця будівля набуде того вигляду, який вона мала в кращі часи… Таке рішення було прийнято на комісії (постійної комісії Київради з власності – ред.), будуть готуватись певні папери, певні юридичні процедури. Я думаю, що передача буде найближчим часом, мабуть 2-3 тижні", - повідомив П.Тесленко.

За словами депутата, в майбутньому садибу Мурашка планують перетворити на артцентр, а також проводити культурні заходи.

"Я вважаю, що проект дуже вдалий, і через певний час ми побачимо його результати. Проект передбачає, щоб там проводили культурні заклади, буде зроблено артцентр", - зазначив депутат.

Коли саме почнеться ремонт і скільки грошей потрібно на відновлення та реконструкцію садиби, депутат не повідомив, однак зазначив, що "ці гроші в бюджеті".

"Спочатку його треба передати на баланс, потім буде розроблено проект, після проекту буде пройдена експертиза, бо це реконструкція і реставрація. Після того, як буде пройдена експертиза, виділять кошти", - пояснив П. Тесленко.

Будинки кінця ХІХ ст., у яких жив та працював відомий художник Олександр Мурашко, внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також є пам’ятками історії, архітектури та містобудування місцевого значення.

В жовтні 2012 року за умисне знищення історичної пам’ятки ХІХ століття – житлової садиби родини художників Мурашків, прокуратура Шевченківського району Києва порушила кримінальну справу стосовно посадовців ТОВ "Пантеон-Інвест" та ТОВ "Вестіга" за ч. 2 ст. 298 КК України - знищення, руйнування або пошкодження пам’яток – об’єктів культурної спадщини історії.

В січні державна виконавча служба Шевченківського райуправління юстиції виконала рішення господарського суду та склала акт з Київрадою повернула у комунальну власність 0,38 га землі, на якій розташовані житлові будинки садиби.

Активісти неодноразово вимагали взяти на баланс міста садибу Мурашка, однак на сесії Киівради 22 травня за відповідне рішення проголосували тільки 21 депутат зі 120.

Вночі 28 червня в садибі трапилась пожежа, вогнем частково пошкоджено перекриття з 2 по 4 поверхи та знищено покрівлю будинку.

Теми

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.