ТРОЦЬКОГО ВИДАЛИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

У Львові презентували книжку "Український Троцький. Тексти Лева Троцького про Україну".

Про це повідомляє "Гасло".

Книга - добірка перекладених українською статей одного з лідерів більшовицького відламу Російської соціал-демократичної робітничої партії, уродженця України Лева Троцького (Бронштейна).

Троцький був першим більшовицьким міністром закордонних справ, у 1918-24 роках керував Червоною армією. Програвши внутрішньопартійну боротьбу Йосипу Сталіну, у 1929 році був висланий з СРСР. Очолив антисталінську опозицію. У 1940 році убитий у Мексиці.

Ось назви деяких робіт Троцького з опублікованих у книзі "Український Троцький":

- Дебати щодо декларації (Пленарне засідання мирної конференції у Брест-Литовську)
- "Червоним військам, які вступають у межі України!" (Наказ Голови Реввійськради республіки Л. Д. Троцького від 30 листопада 1919 року № 174)
- Київ у руках польських панів!
- Робітникам, селянам й усім чесним громадянам радянської Росії та радянської України (відозва Раднаркому)
- Увага до Донбасу!
- Завдання ХІІ З’їзду РКП. Доповідь Л.Д. Троцького на засіданні VІІ партійної конференції КП(б)У
- Самогубство Скрипника
- Про українське питання Лев Троцький
- Незалежність України та сектантська плутанина
- Демократичні кріпосники та незалежність України.

Обкладинка

За твердженням сайту, презентацію книги намагалися зірвати "близько 20-ти молодих бойовиків, серед яких присутні впізнали футбольних фанатів "Карпат".

"Це угруповання відоме тим, що є найбільш ідейно та організаційно близьким до ВО "Свобода" та депутата Юрія Михальчишина, - зазначають журналісти. - Зокрема, серед фанатів було помічено охоронців Михальчишина".

Незважаючи на шум та погрози, презентація продовжилася й успішно відбулась.

"На завершення молоді хулігани привітали видання Л. Троцького українською піснею і гучними оплесками, - повідомляє сайт. - Після завершення презентації багато хто з присутніх придбав книжку".

Дивіться також:

Екскурсія будинком-музеєм Лева Троцького в Мехіко. ФОТО

Українська незалежність і товариш Троцький

1938: Троцький у Мехіко коментує процеси "ворогів народу". ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Троцький"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.