Спецпроект

Музей танків під Прохорівкою може обійтися в 3 мільярди

Білгородська влада пропонує побудувати музей бронетанкової техніки в Прохорівці на площі 3 гектари приблизно за 3 мільярди рублів.

Про це пише ria.ru.

Попередній проект музею розробили фахівці управління архітектури області. Як повідомив заступник головного архітектора регіону В'ячеслав Турченко, новий музей розташується поруч з музеєм "Третє ратне поле Росії". Площа будівлі складе близько 10 тисяч квадратних метрів, а сам музейний комплекс займе не менше 3 гектарів. Будівлю пропонують зробити двоповерховою з ангарами, де буде виставлена ​​важка техніка: танки, літаки, артилерія. Опис техніки , що брала участь у Великій Вітчизняній війні, і дані про її розроблювачів помістять на стелах перед входом до музею .

"За оцінкою фахівців уряду Росії, на техніку доведеться витратити 250 мільйонів рублів. На заповнення цих площ експонатами знадобиться ще не менше 800 мільйонів рублів та інші витрати. Разом без урахування вартості будівлі знадобиться не менше 2 мільярдів рублів", - зазначив член Ради Федерації Микола Рижков, який очолює опікунську раду "Прохорівського поля".

Будівництво будівлі обійдеться в мільярд рублів, а загальний кошторис становитиме близько 3 мільярдів рублів.

Губернатор Євген Савченко доручив погодити будівництво цього музею з проектом зведення об'їзної дороги навколо Прохорівки, яку планується побудувати в найближчі роки. Крім того, запропоновано зробити музей інтерактивним: організувати там своєрідний "танкодром" для дітей або зробити спеціальні відкриті для відвідувачів моделі техніки.

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР