Спецпроект

Музей "Горгіппія" отримав у подарунок унікальний скарб монет

Анапський музей "Горгіппія" отримав в подарунок унікальну колекцію стародавніх пантікапейських мідяків у кількості 22 тисяч штук. Приблизний вік монет - 2-4 століття до нашої ери.

Про це пише kuban.rbc.ru.

За словами директора музею Ольги Козакової, це не просто зібрана колекція. "Монети, розподілені в два глечика, були виявлені в районі Усатової балки. Нам були передані уламки цих глечиків, і попередній аналіз показав, що в судинах дійсно тривалий час зберігалися мідні монети. Виявлені сліди патини, численні вм'ятини і інші ознаки зберігання мідяків. Виходить, ми маємо справу з найбільшим скарбом монет, виявленим на Кубані", - сказала вона.

Дарувальник побажав залишитися невідомим. Хоча в музеї з ним знайомі - він колишній працівник музею. "Я точно знаю, що не він викопав ці монети, а лише перекупив їх на аукціоні. Не виключено, що у "чорних" археологів. Правда, вартість покупки він нам не назвав" - зазначила Козакова.

Унікальний подарунок відразу подвоїв фонди музею.

Відвідувачі Горгіпії зможуть побачити нові експонати за 3-4 місяці. "Монети знаходяться не в дуже хорошому стані: їх треба мити, чистити і реставрувати", - пояснила О. Козакова.

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР