Суд дозволив Азарову-молодшому забудувати стадіон "матчу смерті"

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) задовольнив касаційну скаргу ТОВ "Голден Хаус", скасував рішення нижчих інстанцій і підтвердив право власності компанії на ділянку зі спортивним комплексом "Старт" у Києві.

Про це повідомляють "Коментарі".

У 2010 році Київрада передала ТОВ "Голден Хаус" земельну ділянку для "комплексної реконструкції спортивного комплексу стадіону "Старт", будівництва, експлуатації та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу та багатофункціонального житлово-офісного комплексу з приміщеннями торгово-розважального призначення та паркінгом".

А незабаром на сайті компанії "Група Розвиток" з'явився проект забудови території ділянки.

 Від старого стадіону залишиться тільки колонада при вході, натомість обіцяють збудувати менший стадіончик

Кінцевим власником компанії-забудовника "Група "Розвиток" є син глави уряду Олексій Азаров, зазначає видання.

На хвилі громадського обурення навіть прем'єр-міністр Микола Азаров змушений був заявити, що, на його переконання, історичний стадіон "Старт" у Києві має бути реконструйований і отримати друге життя.

 Пам'ятний знак загиблим футболістам на території стадіону "Старт"

У підсумку прокуратура Києва оскаржила рішення Київради. Окружний адмінсуд Києва визнав передачу спорткомплексу під забудову незаконною, а згодом його рішення підтвердив і Київський апеляційний суд.

Але у липні 2013 року стало відомо, що постановою Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) від 28.03.2013 задоволено касаційну скаргу ТОВ "Голден Хаус", рішення нижчих інстанцій скасовані і право власності компанії на ділянку підтверджено.

 Що характерно, текст постанови суду в Єдиному реєстрі судових рішень відсутній.

"У практиці вкрай рідко зустрічаються випадки, коли при двох негативних рішеннях судів нижчої інстанції суд касаційної інстанції їх скасовує і приймає нове рішення про задоволення позовних вимог", - зазначив адвокат Ростислав Кравець.

"Півроку тому приїжджали представники цієї компанії. Сказали, що до 2015 року ніхто нічого робити не буде, а потім в один прекрасний момент заженуть техніку, поставлять огорожу - і все, - розповів про деталі тренер дитячої команди "Старт" Ігор Богатирчук. - Тому що вже розроблений проект - шість свічок у шаховому порядку. Кажуть, що залишиться поле, але це буде майданчик всього двадцять на сорок метрів, а все інше піде під забудову".

За його словами, представники компанії з дитячих роздягалень легендарного стадіону зробили лазні, куди приїздять паритися раз на тиждень.

 Колаж із фото 2012 (ліворуч) і 1941 років. Нинішня вулиця маршала Рибалка, ліворуч - колонада при вході на стадіон "Старт". Більше фото - в розділі "Артефакти"

Згідно з радянською легендою, "матч смерті" був так названий через те, що ряд футболістів, які до війни грали в основному складі київського "Динамо", були показово розстріляні за відмову програти зустріч. Місце проведення легендарного матчу - стадіон "Старт".

Насправді матчів між місцевими командами та збірними німецьких та угорських окупантів було кільканадцять. Футболісти "Динамо" Микола Трусевич, Олексій Клименко та Микола Коротких пізніше були розстріляні гітлерівцями в Сирецькому концтаборі. Невідомо, наскільки це було пов'язано з футболом.

Дивіться також:

Американці теж зняли фільм про "Матч смерті". ВІДЕО

Продюсери фільму "Матч смерті" скаржаться на націоналістів. ТРЕЙЛЕР

Українська ідентичність у радянському футболі. Лекція німецького історика

"Были и небыли нашего футбола". Від Політехніки до "матчу смерті"

Інші матеріали за темою "Забудова"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.