Спецпроект

У Петербурзі відкриють музей велосипеду

У Санкт-Петербурзі, на Петроградській стороні може відкритися музей велосипедного спорту. Точна дата відкриття і форма власності поки не відомі, але вже є приміщення площею 300 квадратних метрів.

Про це пише baltinfo.ru.

Відомо, що головною темою майбутньої експозиції буде вибухове зростання популярності велосипедного спорту в 19 столітті. "У 1887 році в Росії було зареєстровано 50 велосипедистів, а в 1897 тільки в Петербурзі їх було 10 тисяч. Саме з велосипеда почався бурхливий розвиток спорту в Росії", - заявляє Лукосяк. Вже відомо, що в музеї буде представлений велосипед знаменитого велогонщика 90-х років 19 століття Георгія Сандерса.

Виконуючий обов'язки голови Комітету з фізичної культури і спорту Санкт-Петербурга Микола Растворцев також повідомив, що, крім того, в місті будуть відкриті музей історії ФК "Зеніт" і музей історії спорту в Петербурзі.

Лукосяк також продемонстрував журналістам репліку велосипеда "павука" або "пенні-фартінга", побудованого за старовинними кресленнями англійських майстрів. Велосипед ручної роботи створювався під керівництвом інженерного бюро Дюперрона.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.