Спецпроект

Музей Ван Гога буде продавати 3D-репродукції

Амстердамський музей Ван Гога буде продавати репродукції найвідоміших полотен художника в 3D. Копії, випущені у співпраці з компанією Fujifilm, отримали назву Relievos (рельєфи).

Про це пише The Guardian.

Кожен екземпляр обійдеться покупцям в 22 тис. фунтів.

У число полотен, які продаватимуться в 3D, увійшли такі картини Ван Гога, як "Квітучі гілки мигдалю" (1890), "Соняшники" (1889), "Урожай" (1888), "Пшеничне поле під грозовими хмарами" (1890) і "Бульвар Кліші" (1887).

Технологію, за якою здійснюються 3D-репродукції, розробляли в компанії Fujifilm понад 7 років. Репліки робляться за допомогою 3D-сканування оригінального полотна і друкуються у високій розподільній здатності. Копія робиться так докладно, що репродукція повторює навіть зворотний бік оригіналу. Крім того, кожна картина вставлена ​​в таку ж раму, як в оригіналу. За даною технологією можна провести в день не більше трьох реплік, тому кожна картина була повторена всього в 260 примірниках під керівництвом експертів і кураторів музею.

"Це дійсно репродукції нового покоління, тому що вони виходять у третій вимір. Для любителя різниця між копією та оригіналом зовсім неочевидна. Звичайно, якщо ви знавець і придивіться ближче, ви помітите відмінності", - заявив директор музею Ван Гога Аксель Рюгер.

Презентація 3D-репродукцій відбулася в липні в торговому центрі в Гонконзі. Кілька копій були продані на місці. Всі доходи від продажу реплік підуть на ремонт музею, а також на збереження колекції з 200 картин, малюнків та листів художника.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.