Спецпроект

Найближчими тижнями туристам в Петербурзі подивитись буде нічого

Державний музей-заповідник "Петергоф" змінить режим роботи 4 та 5 вересня у зв'язку з проведенням зустрічі глав держав і урядів країн "Групи двадцяти".

Про це пише interfax-russia.ru.

4 вересня Нижній парк, Верхній сад, парк "Олександрія", музей "Великий Петергофський палац", "Музей родини Бенуа", "Музей гральних карт", "Музей колекціонерів", Фермерський палац, Двірцева телеграфна станція, музеї "Нижнього парку та "котедж"працюватимуть до 15.00.

5 вересня музеї заповідника закриті для відвідувачів. Крім того, з 26 серпня по 10 вересня не буде працювати музей "Гроти Великого каскаду", а з 2 по 7 вересня - "Палац Петра I в Стрельні".

Форум "Групи двадцяти" пройде в Петербурзі 5-6 вересня, в Стрельні, недалеко від Петергофа. Очікується, що участь в саміті візьмуть президенти 20 країн, а також шість лідерів запрошених держав і лідери восьми найбільших організацій в економічній сфері.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.